Przed wyjazdem sprawdzajmy kursy walut

Opublikowane przez

Jeżeli wybieramy się za granicę, to z pewnością potrzebujemy pieniędzy w odpowiedniej walucie, tak aby później nie mieć problemów z płatnością. Oczywiście powinniśmy tak wszystko planować, aby mieć pewność, że będziemy mogli mieć jak najwięcej pieniędzy po wymianie, jednocześnie nie wydając na to zbyt dużych pieniędzy, w rodzimej walucie.

Kursy walut szybko się zmieniają

Musimy mieć świadomość, że takie kursy walut ulegają bardzo szybko zmianie. Czasami dzieje się tak, że ich wartość zmienia się kilkukrotnie w ciągu dnia. Dlatego właśnie, jeśli planujemy wymienić pieniądze, powinniśmy dokładnie obserwować co się dzieje z kursami walut, jak się zmieniają, tak abyśmy mieli pewność, że dokonamy ich wymiany w takim momencie, który będzie dla nas najbardziej opłacalny.

Kantor albo internet

Jeżeli zastanawiamy się, gdzie możemy wymienić pieniądze, to warto wiedzieć, że można to zrobić w specjalnym kantorze, albo możemy to zrobić przez internet. Jednak najpierw warto zobaczyć, jak mogą się między nimi różnić kursy walut, bo może się okazać, że ta różnica będzie znacznie większa, niż nam się pierwotnie wydawało. A przecież powinno nam tutaj zależeć na tym, żeby nie przepłacać za takie działania.

Im więcej wiemy na temat kursów walut, tym większa będzie szansa, że nie stracimy na ich wymianie. Dlatego też tak ważne jest to, abyśmy się wszystkiemu dokładnie przyjrzeli, żebyśmy porównali różne możliwości, bo wówczas będziemy mieli pewność, że korzystamy faktycznie z propozycji, która będzie dla nas tą najlepszą.

6 komentarzy

  1. Na pewno bardziej opłaca się kupować waluty w kantorach internetowych niż w stacjonarnych. Ja od kilku lat korzystam z tych pierwszych. Nie widziałem jeszcze żeby jakiś kantor stacjonarny miał lepsze kursy. Ostatnio najczęściej kupuję waluty czy to na wyjazdy zagraniczne, czy na spłatę kredytu we frankach.
    Jadąc za granicę można również wyrobić sobie kartę walutową i zasilić ją odpowiednią walutą. Przez to nie trzeba brać gotówki i można mieć pod kontrolą własne wydatki.

  2. Już dawno przestałem korzystać ze stacjonarnych kantorów w moim mieście, wymieniając walutę na wyjazd zagraniczny. Damian pisze, że raz kurs jest lepszy raz w tym, a raz w tym. Ja jeszcze nie widziałem żeby kursy walut były lepsze w kantorze stacjonarnym. Kantory internetowe mają o wiele mniejszy spread. Można łatwo to przecież przeliczyć kalkulatorem walutowym dostępnym na wielu stronach

  3. jak najbardziej się zgodzę z moimi przedmówcami, kantory online są o niebo bardziej korzystne niż te klasyczne, gdzie zarabiają na nas.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.